Nudenje prve pomoči je v vsakdanjem življenju izredno pomembno, saj s tem ne le olajšamo posledice nekaterih nezgod, temveč tudi ohranimo življenje, ki je bistvo vsega. Tega se zavedamo tudi na JVIZ OŠ Dobrepolje, kjer je v sredo, 24. 4. 2024, potekalo srečanje krožkov prve pomoči. Udeležili so se ga učenci štirih šol – OŠ Dobrepolje, OŠ Stična, PŠ Višnja Gora in OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični. Otroci so oblikovali trinajst ekip, ki so na posameznih postajah pokazale in izpopolnile tako praktično kot teoretično znanje o prvi pomoči. OŠ Dobrepolje sta predstavljali dve ekipi učencev 5. a-razreda. Znanje in spretnosti mladih udeležencev so na postajah preverjali člani ekip prve pomoči RK Slovenije, Območnega združenja Grosuplje, mentorice krožkov in bolničarke, zaposlene na OŠ Dobrepolje. Srečanje je potekalo v prijetnem vzdušju, ki je pripomoglo k večji sproščenosti otrok in medsebojnemu povezovanju vseh udeleženih.

Ob tej priložnosti se za pomoč pri izvedbi omenjenega dogodka zahvaljujem gospodu ravnatelju Ivanu Grandovcu, sekretarki RK Slovenije – Območnega združenja Grosuplje gospe Anici Smrekar, gospe Angeliki Ferjan, dipl. m. s., ter sodelavcem in učencem prostovoljcem OŠ Dobrepolje.

Anja Tekavčič, mentorica krožka prve pomoči