Uvajanje v vrtec

POSTOPNO UVAJANJE OTROKA V VRTEC

• Že pred vključitvijo otroka v vrtec poiščite informacije in se pogovorite z vzgojiteljicami in pomočnicami o različnih vprašanjih, kako pripraviti otroka na življenje v vrtcu. Vzgojiteljica vam bo tudi priporočila način uvajanja in priprave otroka doma. Vsi si želimo, da bi bila vključitev za otroka v vrtec čim manj stresna in da se boste starši dobro počutili, ko boste otroka zaupali novim ljudem.
  • S pozitivnim sodelovanjem staršev in osebja vrtca bomo prav gotovo prispevali k razvoju otrokove osebnosti.
  • V mesecu juniju 2021, bo uvodno informativno srečanje za starše novincev, ki bodo vrtec začeli obiskovati v septembru 2021.
  • Pogovarjali se bomo o postopnem uvajanju otrok v vrtec.
  • Srečanje bo organizirano v skladu s priporočili NIJZ za preprečevanje širjenja korona virusa,  vodila ga bo  pomočnica ravnatelja Cvetka Košir.