Račke

Vzgojiteljica: Sanja Davidović

Pomočnica vzgojiteljice: Jerneja Škantelj

Spremljevalka: Monika Koščak

Našo skupino predstavlja osem dečkov in šest deklic, skupaj štirinajst razigranih in zvedavih otrok. Skupino Račke krasi prav poseben dragulj in to je naša deklica z Downovim sindromom. Skoraj vsi otroci so se s svetom vrtca seznanili v lanskem šolskem letu med uvajanjem, z začetkom letošnjega šolskega leta v mesecu septembru pa smo spoznali in medse sprejeli še dva novinca. Do konca šolskega leta bomo vsi upihnili drugo svečko na torti, nekateri med nami pa že tretjo. Radi raziskujemo, odkrivamo nove stvari, se igramo z vrstniki in bivamo v naravi. Naši še pred nekaj meseci nekoliko negotovi koraki so sedaj trdni in mi pogumno stopamo novim izzivom naproti. Največje izzive, s katerimi se bomo srečevali in jih želimo do konca šolskega leta premagati in osvojiti, nam predstavljajo odvajanje od plenic in navajanje na kahlico oziroma straniščno školjko, čim večja samostojnost pri obuvanju/sezuvanju in oblačenju/slačenju ter daljši sprehodi v okolico vrtca.