V mesecu maju smo se z otroci odpravili na tri dnevni tabor na Pokljuko.

Na taborih otroci razvijajo interes in zadovoljstvo ob odkrivanju širšega sveta zunaj domačega okolja. Seznanjajo se z varnim vedenjem in se učijo živeti in ravnati varno v različnih okoljih: pri igri, športu, družabnih srečanjih, na izletu, pohodih. Pridobivajo si novih življenjskih izkušenj, ko za nekaj časa odidejo od doma brez staršev.

Navajajo se na samostojnost, odgovornost in skrb za osebne stvari in higieno. Sproščeno izvajajo naravne oblike gibanja, spoznavajo vlogo narave in čistega okolja v povezavi z gibanjem v naravi. Spoznajo oblačila in obutev, primerno za pohodništvo. Vzpostavljajo in uživajo v prijateljskih odnosih z otroki, negujejo, spodbujajo in razvijajo čutno doživljanje z usmerjanjem povečane pozornosti v občutenje telesa, tipanje, opazovanje in poslušanje sebe, ter izbranih virov iz okolja. Učijo se orientacije v novih bivalnih prostorih in v naravnem okolju.  Na Pokljuki smo se imeli zelo lepo, tudi vreme nam je bilo naklonjeno. Bila je nepozabna dogodivščina!

Vzgojiteljice: Tanja Tegel, Sabina Novak in Sonja Levstek